Ejnte, 2024-07-25, 2:23 AM
Shqiperia Etnike
Main Registration Login
Welcome Guest
Postime te reja · Antaret · Rregullorja · Kerko · RSS
Forumi Shkencor
 ForumThreadsRepliesUpdates
Historia
Historia është shkencë shoqërore e cila merret me të kaluarën e njerëzimit, të tashmen, dhe përmes këtyre të dyjave studjon të ardhmen....!
5 15 Diele, 2010-08-01, 11:36 AM
Thread: Historia Shqiptare
Posted by: admin
Gjuha shqipe
Ç'eshte gjuha? Kur ne shtrojme kete pyetje se ç'eshte gjuha ne nuk kemi parasysh organizimin strukturor te gjuhes apo fjalet e nje fjalori gjuhesor,por ne kemi parasysh gjuhen si inst...'
3 6 Shtune, 2010-07-10, 10:10 AM
Thread: Menyra e te shkruarit te dis...
Posted by: Juna
Psikologji
Psikologjia: Psikologjia zanafillën e ka nga Antika. Shumë qartë e gjejmë atë tek veprat e Aristotelit të cilat deri në shekullin XIX luanin rol qendrorë.
1 0 Premte, 2010-06-25, 3:21 PM
Thread: Stresi
Posted by: admin
Filozofi
Filozofia merret me problemet e përgjithshme dhe fondamentale rreth çështjeve si ekzistenca, dituria, e vërteta, bukuria, ligji, drejtësia, vlefshmëria, mendja, dhe gjuha.
2 6 Premte, 2010-06-25, 3:52 PM
Thread: Skepticizmi
Posted by: admin
Sociologji
Shkencë e cila merret me studimin e shoqërise njerëzore dhe të dukurive të saj. Problemet, fenomenet dhe konfliktet shoqërore apo ndërnjerëzore janë pjesa qendrore e studimeve sociologjike.
1 2 Ejnte, 2010-07-01, 7:06 PM
Thread: Sociologë Gjermanë
Posted by: admin
Gjeografi
Gjeografia është shkenca që studion, përshkruan, sqaron dhe e riparaqet tokën në pamjet e saj fizike, si edhe hapësirën, mjedisin dhe vendin e jetesës , ndërveprimin dhe pasojat e organizmave...
1 0 Ejnte, 2010-07-01, 7:08 PM
Thread: Historia e Gjeografisë
Posted by: admin
Biologji
Biologjia është shkencë që merret me studimin e jetës. Ajo studion veçoritë fizike dhe sjelljen e organizmave, klasifikimin e tyre, prejardhjen dhe zhvillimin e llojeve...
1 0 Diele, 2010-11-07, 9:09 PM
Thread: Biologjia molekulare.
Posted by: admin
Etnologji
Etnologjia eshte shkence qe merret me traditat popullore, me trashegimite etnokulturore te krijuara e te zhvilluara ne shekuj nder bashkesi njerezore te caktuara.
0 0 No posts
Mjekësia
Mjekësia ose Medicina (lat. ars medicina = arti i shërimit) merret me shëndetin dhe parandalimin, njohjen edhe shërimin e sëmundjeve dhe lëndimeve.
5 1 Diele, 2010-08-01, 9:26 AM
Thread: DROGAT
Posted by: Juna
Teknollogji
0 0 No posts

Identifikohu

Naviguesi i Faqes

Postimet e fundit
 • Legjenda (1)
 • Biologjia molekulare. (0)
 • Eva Sotiri - Poezi (1)
 • Gjë e gjëza (1)
 • Historia Shqiptare (11)
 • DROGAT (1)
 • Morthi i kembeve (0)
 • Stina e nxehtë,kujdesi ndaj sëmundjeve që sjell kequshqyerja (0)
 • Pjetër Bogdani ( 1625 - 1689 ) (2)
 • Federiko Garsia LORKA (3)

 • Sondazh
  Cilin e mendoni si favoritin aktual për të fituar Botërorin 2010?
  Totali i përgjigjjeve: 34

  Foto Albumi

  Top Poster
 • admin
 • Juna
 • Ghost
 • Alesio
 • qokuenver
 • muskollaridenis
 • Hipnotizuesssi
 • Stela
 • Kristina
 • jamjamune


 • Kërko

  Shqiperia Etnike ne Fb
 • Shqiperia Etnike


 • News
  [2010-06-23]
  PE shtyn votimin për Shqipërinë (0)
  [2010-06-24]
  Europarlamentaret: Vizat, pse refuzuam kushtezimin (0)
  [2010-06-24]
  Spanjë, Jose Mourinho prezantohet zyrtarisht si trajner i ri Real Madridit (0)
  [2010-06-26]
  Capello: Nuk jam i çmendur, Anglia mund të fitoj KB (0)
  [2010-06-26]
  Shqiptaret mbeten me te varferit ne Evrope (0)
  [2010-06-27]
  Google po skanon një milion libra nga bibliotekat e Romës dhe Firences (0)
  [2010-06-28]
  Kriza, “Guardian”: Greqia nxjerr në shitje ishujt (0)
  [2010-06-29]
  Empire Total War MULTi8-PROPHET (0)
  [2010-06-29]
  Grand Theft Auto 4 (official version) (0)
  [2010-06-30]
  Korrupsioni, zbardhen emrat e pedagogëve të arrestuar në Kamëz (0)

   
  Copyright Shqiperia Etnike © 2024