Ejnte, 2024-07-25, 0:45 AM
Shqiperia Etnike
Main Registration Login
Welcome Guest
Main » Entries archive
Parlamenti Evropian mbeshtet integrimin e Shqiperise ne Bashkimin Evropian dhe liberalizimin e vizave. Me 567 vota pro, 47 kunder dhe 19 abstenime, eurodeputetet votuan dje rezoluten per Shqiperine, duke bere te qarte ne te qendrimin e tyre, qe hetimi i zgjedhjeve te behet ne perputhje te Kushtetutes dhe jo hapjes se kutive te votimit. Si dhe mos pengimin e Shqiperise drejt aspirates evropiane. "Parlamenti shpreh shpresen qe qeveria shqiptare dhe opozita e kupton sic duhet se kapercimi i situates konfliktuale eshte kyc per progresin e aspiratat evropiane te Shqiperise. Pershendesim, konkluzionet e Ministrave te Jashtem te 17 qershorit, ku thuhet se eshte tashme koha, qe te gjendet nje zgjidhje qe te perballet me testin e kohes dhe qe eshte pergjegjesia e qeverise shqiptare dhe e opozites, qe te gjejne nje zgjidhje ne menyre transparente ... Read more »
Shikuar: 4890 | Nga: admin | Date: 2010-07-09 | Komente (0)

Frantashkenca po konkretizohet ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, ku pervec makinave me rrota, qe nga viti 2001 mund te blihet edhe makina me krahe.Ekzemplaret "Transition", gjysme aereoplan dhe gjysme makine do kushtojne rreth 194 mije dollare. Kompania "Terrafugia” qe realizoi kete projekt, ka premtuar se do ta nxjerre ne shitje shpikjen e saj duke filluar qe nga viti i ardhshem. 
... Read more »
Shikuar: 2351 | Nga: admin | Date: 2010-07-04 | Komente (0)

.Faqja ueb e rrjetit shoqëror është tashmë më popullore se Google.com për përdoruesit amerikanë. Grafikët e rinj sugjerojnë se rrjeti shoqëror po vazhdon të marrë popullaritet në ueb, dhe mënyra se si njerëzit kërkojnë në internet po ndryshon. Sipas firmës kërkimo ... Read more »

Shikuar: 1891 | Nga: admin | Date: 2010-07-01 | Komente (0)

Tendenca e shërbimeve sekrete për rekrutimin e agjenteve të bukura dhe përdorimin e tyre në operacione spiunazhi duket se nuk ka bërë përjashtim as në rastin e dhjetë agjentëve rusë të arrestuar së fundi në SHBA.
Vajza simpatike që shikoni në foto, është një prej dhjetë agjentëve rusë të arrestuar dje nga FBI, në Shtetet e Bashkuara pasi veprimtaria e tyre u zbulua. 
Emri i agjentes është Anna Chapman, dhe ajo është një ndër dhjetë njerëzit e dërguar në SHBA me detyrën për tu afruar në radhët e politikanëve të SHBA e më pas për të marrë informata prej tyre. 
Para se të mbërrinte me mision në SHBA, në kuadër të strukturës "Ilegal” ku bënin pjesë dhjetë agjentët e arrestuar, vajza ishte stërvitur të sillej si një amerikane e vërtetë, ajo merrej me riparimin e laptopëve dhe me shërbime IT në Inform ... Read more »
Shikuar: 1724 | Nga: admin | Date: 2010-06-30 | Komente (0)

TIRANE – Dy pedagogë, një nënoficer i ushtrisë, një i punonjës i Universitetit Bujqësor të Kamzës dhe një person tjetër i dyshuar si sekser, janë të arrestuarit e sotëm për korrupsionin me provimet në Universitetin shtetëror në Kamëz. 
Në një deklaratë zyrtare, policia e Tiranës tha se strukturat e Seksionit Kundër Korrupsionit, në bashkëpunim me Njësinë e Përbashkët Hetimore Taks Forcë pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, finalizuan operacionin policor të koduar "Provimi i Suksesshëm 1”, me 6 persona të implikuar, për të cilët Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka lëshuar masën e sigurisë si më poshtë : 
-      Astrit Xhavid Frakulla, 59 vjeç, lindur në Vlorë e banues në Tiranë, Profesor pranë Universitietit Buqësor Kamëz, ndaj tij u ekzekutua masa e sigurisë "Arrest Shtëpie”, për veprën p ... Read more »
Shikuar: 2340 | Nga: admin | Date: 2010-06-30 | Komente (0)

 MegaShare!
Anno di uscita: 2008
Genere: Action
Produttore e Distribuzione: Rockstar Games
Piattaforma: PC
Ideatore: Rockstar NorthLingua: Solo Inglese
Dimensioni: 9,69 GB
Nell'archivio c'è un file formato .can. Apritelo con questo oppure con Daemon Tools
Requisiti di sistema:

Raccomandati:
Windows XP SP2
Intel Pentium D in su
RAM 2 Gb
DirectX 9.0 o DirectX 10 con 512Mb dedicata
DVD-ROM DualLayer
Minimi:
Windows XP SP2
2.4 GHz Intel Pentium 4, AMD Athlon
RAM 512 МБ
DirectX 9.0 con 128 МБ dedicata
DVD-ROM Dual Layer


Scarica veloce:


... Read more »
Shikuar: 2177 | Nga: admin | Date: 2010-06-29 | Komente (0)

                             
Shikuar: 2165 | Nga: admin | Date: 2010-06-29 | Komente (0)

ATHINE- E përditshmja angleze "Guardian” zbardh planin e Greqisë për të shlyer borxhet e për të dalë nga kriza. Sipas asaj që shkruhet në artikullin kushtuar Greqisë, shteti helen ka vendosur të nxjerrë në shitje disa nga ishujt e saj më të bukur në mënyrë që të shlyejë borxhet e mëdha ndaj Bashkimit Europian dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar.
Shikuar: 2459 | Nga: admin | Date: 2010-06-28 | Komente (0)

Google është gati për të skanuar një milion libra të vjetër në bibliotekat kombëtare të Romës dhe Firences, përfshirë vepra nga astronomi Galileo Galilei, në atë që përshkruhet si marrëveshja e parë e llojit të saj. Zyrtarë të Google dhe kulturës italiane thanë të mërkurën se projekti është për herë të parë. Librat Google dhe një ministër kulture të ketë pasur një partneritet të tillë. Mario Resca, një zyrtar i Ministrisë së Kulturës, tha se marrëveshja do të ndihmojë të shpëtojë përgjithmonë përmbajtjen e librave. Zoti Resca tha se në 1966 përmbytja në Firence shkatërroi mijëra libra nga biblioteka e qytetit të Toskanës. Ai ... Read more »

Shikuar: 2070 | Nga: admin | Date: 2010-06-27 | Komente (0)

Shifrat e fundit që publikoi Instituti Europian i Statistikave, zbehin edhe një herë euforinë politike për rritjen e ekonomisë shqiptare. 

Të dhënat tregojnë se edhe pse Shqipëria trumbetohet si vendi i vetëm në Europë, që i shpëtoi krizës ekonomike, shqiptarët po pasurohen edhe më ngadalë se sa disa nga fqinjët e tyre që kanë pranuar zyrtarisht se ishin në krizë. 

Në vitin 2009, të ardhurat për frymë të shqiptarëve arritën në 27 për qind e Bashkimit Europian, nga 26 për qind që ishin një vit më parë. E thënë ndryshe krahasuar me mesataren e vendeve të Bashkimit Europian, pasuria e shqiptarëve është shtuar me 1 pikë përqindje. Por fqinjët tanë lindor, maqedonasit për të njëtën periudhë i kanë rritur të ardhurat e tyre ndaj BE-së, dy herë më shumë. 

Sipas EUROSTAT, të ardhurat për frymë ... Read more »

Shikuar: 2061 | Nga: admin | Date: 2010-06-26 | Komente (0)

1 2 »
Identifikohu

Naviguesi i Faqes

Postimet e fundit
 • Legjenda (1)
 • Biologjia molekulare. (0)
 • Eva Sotiri - Poezi (1)
 • Gjë e gjëza (1)
 • Historia Shqiptare (11)
 • DROGAT (1)
 • Morthi i kembeve (0)
 • Stina e nxehtë,kujdesi ndaj sëmundjeve që sjell kequshqyerja (0)
 • Pjetër Bogdani ( 1625 - 1689 ) (2)
 • Federiko Garsia LORKA (3)

 • Sondazh
  Cilin e mendoni si favoritin aktual për të fituar Botërorin 2010?
  Totali i përgjigjjeve: 34

  Statistikat

  Aktualisht ne linje: 1
  Vizitore: 1
  Antar: 0

  Foto Albumi

  Top Poster
 • admin
 • Juna
 • Ghost
 • Alesio
 • qokuenver
 • muskollaridenis
 • Hipnotizuesssi
 • Stela
 • Kristina
 • jamjamune


 • Kërko

  Kalendari
  «  Korrik 2024  »
  SuMoTuWeThFrSa
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031

  Arkiv

  Shqiperia Etnike ne Fb
 • Shqiperia Etnike


 • News
  [2010-06-23]
  PE shtyn votimin për Shqipërinë (0)
  [2010-06-24]
  Europarlamentaret: Vizat, pse refuzuam kushtezimin (0)
  [2010-06-24]
  Spanjë, Jose Mourinho prezantohet zyrtarisht si trajner i ri Real Madridit (0)
  [2010-06-26]
  Capello: Nuk jam i çmendur, Anglia mund të fitoj KB (0)
  [2010-06-26]
  Shqiptaret mbeten me te varferit ne Evrope (0)
  [2010-06-27]
  Google po skanon një milion libra nga bibliotekat e Romës dhe Firences (0)
  [2010-06-28]
  Kriza, “Guardian”: Greqia nxjerr në shitje ishujt (0)
  [2010-06-29]
  Empire Total War MULTi8-PROPHET (0)
  [2010-06-29]
  Grand Theft Auto 4 (official version) (0)
  [2010-06-30]
  Korrupsioni, zbardhen emrat e pedagogëve të arrestuar në Kamëz (0)

   
  Copyright Shqiperia Etnike © 2024