Diele, 2024-06-16, 6:30 AM
Shqiperia Etnike
Main Registration Login
Welcome Guest
Main » Entries archive

Trajneri i kombëtares Angleze, Fabio Capello, deklaroi duke thënë se ai do të kaloj fazën e grupeve dhe të fitoj Botërorin.

"Nuk jam i çmendur”, deklaroi ai për reporterët.

"Kur thashë se qëllimi ynë ishte Kupa e Botës, ishte sepse ne treguam se kjo është një skuadër shumë e mirë”.

... Read more »

Shikuar: 1772 | Nga: admin | Date: 2010-06-26 | Komente (0)

Jose Mourinho është prezantuar edhe zyrtarisht si trajner i Real Madridit sot në dhomën e shtypit në Santiago Bernabeu. Një javë pasi fitoi Ligën e Kampionëve me Interin në Bernabeu, Mourinho është rikthyer në të njëjtin stadium për të pasuar Manuel Pellegrini në karrigen e trajnerit. Mourinho ka qenë i shoqëruar në konferencë nga menaxheri gjeneral Jorge Valdano. "Nuk e di nëse jam lindur për të stërvitur Real Madridin, por sigurisht jam lindur për të qenë trajner. Më pëlqejnë sfidat dhe kjo është një sfidë për mua. Jam joshur nga historia e shkëlqyeshme dhe tradita që ka Madridi, por po ashtu edhe për shkak të frustrimit të tyre në vitet e fundit për të fituar tituj”, tha Mourinho. Ai theksoi se Madridi është një klub i veçantë, dhe të ... Read more »
Shikuar: 1761 | Nga: admin | Date: 2010-06-24 | Komente (0)

Autori i rezolutes per proceset integruese te Shqiperise, Nikolaos Chountis, tha dje se Komisioni i Jashtem ishte i bindur qe te mbroje liberalizimin e vizave per shqiptaret brenda ketij viti. Ne nje prononcim pas votimit te djeshem, Chountis tha se "kishte nje amendament qe te ndryshohej paragrafi per vizat, por ne dhe i gjithe Komisioni i Jashtem i Parlamentit dolen kunder ketij ... Read more »
Shikuar: 1933 | Nga: admin | Date: 2010-06-24 | Komente (0)

Komiteti i Jashtëm Europarlamentar votoi raportin mbi Bosnjën por shtyu miratimin e rezolutës mbi integrimin europian të Shqipërisë. 

"Për t'i dhënë shansin forcave politike shqiptare që përmes dialogut, diskutimit të arrijnë një marrëveshje për të kapërcyer krizën në vend, kjo ishte arsyeja pse të gjithë ne ramë dakort që ta shtynim këtë votim", deklaroi Nicholaos Chountis- Raportues për Shqipërinë në PE.

Kjo shtyrje u propozua nga eurodeputeti liberal Jelko Kacin, i cili apeloi ndaj partive politike në vend që të lënë mënjanë diferencat e të vijojnë dialogun për t'i treguar popullit dhe partnerëve europiane se demokracia e re shqiptare është e aftë t'i tejkalojë krizat.

"Shoqëria shqiptare meriton një përshtypje, imazh dhe raportim më të mirë, për këtë arsye në shpresojmë se në pak javë do të jemi në gjendje që të pro ... Read more »

Shikuar: 2032 | Nga: admin | Date: 2010-06-23 | Komente (0)

« 1 2
Identifikohu

Naviguesi i Faqes

Postimet e fundit
 • Legjenda (1)
 • Biologjia molekulare. (0)
 • Eva Sotiri - Poezi (1)
 • Gjë e gjëza (1)
 • Historia Shqiptare (11)
 • DROGAT (1)
 • Morthi i kembeve (0)
 • Stina e nxehtë,kujdesi ndaj sëmundjeve që sjell kequshqyerja (0)
 • Pjetër Bogdani ( 1625 - 1689 ) (2)
 • Federiko Garsia LORKA (3)

 • Sondazh
  Cilin e mendoni si favoritin aktual për të fituar Botërorin 2010?
  Totali i përgjigjjeve: 34

  Statistikat

  Aktualisht ne linje: 1
  Vizitore: 1
  Antar: 0

  Foto Albumi

  Top Poster
 • admin
 • Juna
 • Ghost
 • Alesio
 • qokuenver
 • muskollaridenis
 • Hipnotizuesssi
 • Stela
 • Kristina
 • jamjamune


 • Kërko

  Kalendari
  «  Qeshor 2024  »
  SuMoTuWeThFrSa
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30

  Arkiv

  Shqiperia Etnike ne Fb
 • Shqiperia Etnike


 • News
  [2010-06-23]
  PE shtyn votimin për Shqipërinë (0)
  [2010-06-24]
  Europarlamentaret: Vizat, pse refuzuam kushtezimin (0)
  [2010-06-24]
  Spanjë, Jose Mourinho prezantohet zyrtarisht si trajner i ri Real Madridit (0)
  [2010-06-26]
  Capello: Nuk jam i çmendur, Anglia mund të fitoj KB (0)
  [2010-06-26]
  Shqiptaret mbeten me te varferit ne Evrope (0)
  [2010-06-27]
  Google po skanon një milion libra nga bibliotekat e Romës dhe Firences (0)
  [2010-06-28]
  Kriza, “Guardian”: Greqia nxjerr në shitje ishujt (0)
  [2010-06-29]
  Empire Total War MULTi8-PROPHET (0)
  [2010-06-29]
  Grand Theft Auto 4 (official version) (0)
  [2010-06-30]
  Korrupsioni, zbardhen emrat e pedagogëve të arrestuar në Kamëz (0)

   
  Copyright Shqiperia Etnike © 2024