Hene, 2019-08-26, 6:00 AM
Shqiperia Etnike
Main Registration Login
Welcome Guest
Main » 2010 » Korrik » 1 » Një bukuroshe mes 10 spiunëve rusë të arrestuar në SHBA
11:30 PM
Një bukuroshe mes 10 spiunëve rusë të arrestuar në SHBA
Tendenca e shërbimeve sekrete për rekrutimin e agjenteve të bukura dhe përdorimin e tyre në operacione spiunazhi duket se nuk ka bërë përjashtim as në rastin e dhjetë agjentëve rusë të arrestuar së fundi në SHBA.
Vajza simpatike që shikoni në foto, është një prej dhjetë agjentëve rusë të arrestuar dje nga FBI, në Shtetet e Bashkuara pasi veprimtaria e tyre u zbulua. 
Emri i agjentes është Anna Chapman, dhe ajo është një ndër dhjetë njerëzit e dërguar në SHBA me detyrën për tu afruar në radhët e politikanëve të SHBA e më pas për të marrë informata prej tyre. 
Para se të mbërrinte me mision në SHBA, në kuadër të strukturës "Ilegal” ku bënin pjesë dhjetë agjentët e arrestuar, vajza ishte stërvitur të sillej si një amerikane e vërtetë, ajo merrej me riparimin e laptopëve dhe me shërbime IT në Informatikë. 
Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka thënë se vajza megjithatë kishte probleme në përdorimin e kompiuterit dhe mesa duket edhe në dërgimin e raporteve të saj të fshehta drejt Moskës me anë të postës elektronike. (Lajmifundit)
Views: 1193 | Added by: admin | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Identifikohu

Naviguesi i Faqes

Postimet e fundit
 • Legjenda (1)
 • Biologjia molekulare. (0)
 • Eva Sotiri - Poezi (1)
 • Gjë e gjëza (1)
 • Historia Shqiptare (11)
 • DROGAT (1)
 • Morthi i kembeve (0)
 • Stina e nxehtë,kujdesi ndaj sëmundjeve që sjell kequshqyerja (0)
 • Pjetër Bogdani ( 1625 - 1689 ) (2)
 • Federiko Garsia LORKA (3)

 • Sondazh
  Cilin e mendoni si favoritin aktual për të fituar Botërorin 2010?
  Totali i përgjigjjeve: 32

  Statistikat

  Aktualisht ne linje: 1
  Vizitore: 1
  Antar: 0

  Foto Albumi

  Top Poster
 • admin
 • Juna
 • Ghost
 • Alesio
 • Kristina
 • Stela
 • Hipnotizuesssi
 • muskollaridenis
 • qokuenver


 • Kërko

  Kalendari
  «  Korrik 2010  »
  SuMoTuWeThFrSa
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Arkiv

  Shqiperia Etnike ne Fb
 • Shqiperia Etnike


 • News
  [2010-06-23]
  PE shtyn votimin për Shqipërinë (0)
  [2010-06-24]
  Europarlamentaret: Vizat, pse refuzuam kushtezimin (0)
  [2010-06-24]
  Spanjë, Jose Mourinho prezantohet zyrtarisht si trajner i ri Real Madridit (0)
  [2010-06-26]
  Capello: Nuk jam i çmendur, Anglia mund të fitoj KB (0)
  [2010-06-26]
  Shqiptaret mbeten me te varferit ne Evrope (0)
  [2010-06-27]
  Google po skanon një milion libra nga bibliotekat e Romës dhe Firences (0)
  [2010-06-28]
  Kriza, “Guardian”: Greqia nxjerr në shitje ishujt (0)
  [2010-06-29]
  Empire Total War MULTi8-PROPHET (0)
  [2010-06-29]
  Grand Theft Auto 4 (official version) (0)
  [2010-06-30]
  Korrupsioni, zbardhen emrat e pedagogëve të arrestuar në Kamëz (0)

   
  Copyright Shqiperia Etnike © 2019