Hene, 2019-08-26, 6:24 AM
Shqiperia Etnike
Main Registration Login
Welcome Guest
Main » 2010 » Korrik » 2 » Google mundet nga Facebook
11:46 PM
Google mundet nga Facebook

.Faqja ueb e rrjetit shoqëror është tashmë më popullore se Google.com për përdoruesit amerikanë. Grafikët e rinj sugjerojnë se rrjeti shoqëror po vazhdon të marrë popullaritet në ueb, dhe mënyra se si njerëzit kërkojnë në internet po ndryshon. Sipas firmës kërkimore Hitwise, Facebook.com tashmë numëron 7.07 për qind të trafikut amerikan të uebit, ndërsa Google.com ka 7.04 për qind të trafikut. Facebook është rritur nga 200 milionë përdorues në Prill 2009 në 400 milionë këtë Shkurt dhe vazhdon të rritet më shpejt se Google.com. Kjo do të thotë se kryesimi i rrjetit shoqëror ka gjasa të rritet në muajt në vazhdim. Grafikët për Google.com, sidoqoftë, nuk përfshijnë versionet kombëtare të motorit të kërkimit, si Google.co.uk, apo grafikë për shërbimet e tjera të Google si posta elektronike, hartat dhe YouTube. Apo ndoshta me shumë domethënie, pavarësisht, është fakti që ata nuk përfshijnë kërkimet që vijnë direkt nga shiritat e kërkimit të shfletuesve ueb apo nga faqet e tjera ueb. Kjo do të thotë se, në eksperiencën ditore, përdoruesit amerikanë po vazhdojnë të kërkojnë në ueb nëpërmjet Google shumë më pak sesa ata po përdorin Facebook, sepse kërkimi po integrohet gjithnjë e më shumë në faqe të tjera dhe programe.

Përdoruesit shpenzuan mesatarisht më shumë se pesë orë e gjysmë në faqet e rrjeteve shoqërore në Dhjetor 2009, gjë që ishte 82 për qind më shumë se një vit më parë, sipas studimit nga Nielsen. Përdoruesit amerikanë ishin veçanërisht një orë më shumë sesa mesatarja.

Views: 1321 | Added by: admin | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Identifikohu

Naviguesi i Faqes

Postimet e fundit
 • Legjenda (1)
 • Biologjia molekulare. (0)
 • Eva Sotiri - Poezi (1)
 • Gjë e gjëza (1)
 • Historia Shqiptare (11)
 • DROGAT (1)
 • Morthi i kembeve (0)
 • Stina e nxehtë,kujdesi ndaj sëmundjeve që sjell kequshqyerja (0)
 • Pjetër Bogdani ( 1625 - 1689 ) (2)
 • Federiko Garsia LORKA (3)

 • Sondazh
  Cilin e mendoni si favoritin aktual për të fituar Botërorin 2010?
  Totali i përgjigjjeve: 32

  Statistikat

  Aktualisht ne linje: 1
  Vizitore: 1
  Antar: 0

  Foto Albumi

  Top Poster
 • admin
 • Juna
 • Ghost
 • Alesio
 • Kristina
 • Stela
 • Hipnotizuesssi
 • muskollaridenis
 • qokuenver


 • Kërko

  Kalendari
  «  Korrik 2010  »
  SuMoTuWeThFrSa
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Arkiv

  Shqiperia Etnike ne Fb
 • Shqiperia Etnike


 • News
  [2010-06-23]
  PE shtyn votimin për Shqipërinë (0)
  [2010-06-24]
  Europarlamentaret: Vizat, pse refuzuam kushtezimin (0)
  [2010-06-24]
  Spanjë, Jose Mourinho prezantohet zyrtarisht si trajner i ri Real Madridit (0)
  [2010-06-26]
  Capello: Nuk jam i çmendur, Anglia mund të fitoj KB (0)
  [2010-06-26]
  Shqiptaret mbeten me te varferit ne Evrope (0)
  [2010-06-27]
  Google po skanon një milion libra nga bibliotekat e Romës dhe Firences (0)
  [2010-06-28]
  Kriza, “Guardian”: Greqia nxjerr në shitje ishujt (0)
  [2010-06-29]
  Empire Total War MULTi8-PROPHET (0)
  [2010-06-29]
  Grand Theft Auto 4 (official version) (0)
  [2010-06-30]
  Korrupsioni, zbardhen emrat e pedagogëve të arrestuar në Kamëz (0)

   
  Copyright Shqiperia Etnike © 2019