Ejnte, 2024-07-25, 1:41 AM
Shqiperia Etnike
Main Registration Login
Welcome Guest
Postime te reja · Antaret · Rregullorja · Kerko · RSS
Folklori
 ForumThreadsRepliesUpdates
Përrallat dhe legjendat
Përralla është një tregim i trilluar, plot fantazi dhe elemente të çuditshme në subjekt me anë të së cilës paraqiten mendimet dhe ëndërrimet e njerëzve në formë alegorike.
2 1 Diele, 2010-11-07, 9:43 PM
Thread: Legjenda
Posted by: admin
Gjë a gjëzat
Pasuria e folklorit shqiptar e pasqyruar edhe te gje a gjezat.
1 1 Diele, 2010-11-07, 8:53 PM
Thread: Gjë e gjëza
Posted by: admin
Fjalë të urta të popullit tonë
Gjuha shqipe është shumë e pasur me fjalë të urta. Këtu do të gjeni një pjesë nga thesari i madh i tyre.
1 0 Hene, 2010-07-05, 8:44 AM
Thread: Disa nga fjalet e urta te po...
Posted by: Juna
Këngët dhe vallet popullore
Këngët dhe vallet popullore - pasuria e madhe e pashtershme dhe e pavdekshme e popullit shqiptar.
1 0 Merkure, 2010-06-30, 1:32 PM
Thread: Folklori muzikor
Posted by: admin

Identifikohu

Naviguesi i Faqes

Postimet e fundit
 • Legjenda (1)
 • Biologjia molekulare. (0)
 • Eva Sotiri - Poezi (1)
 • Gjë e gjëza (1)
 • Historia Shqiptare (11)
 • DROGAT (1)
 • Morthi i kembeve (0)
 • Stina e nxehtë,kujdesi ndaj sëmundjeve që sjell kequshqyerja (0)
 • Pjetër Bogdani ( 1625 - 1689 ) (2)
 • Federiko Garsia LORKA (3)

 • Sondazh
  Cilin e mendoni si favoritin aktual për të fituar Botërorin 2010?
  Totali i përgjigjjeve: 34

  Foto Albumi

  Top Poster
 • admin
 • Juna
 • Ghost
 • Alesio
 • qokuenver
 • muskollaridenis
 • Hipnotizuesssi
 • Stela
 • Kristina
 • jamjamune


 • Kërko

  Shqiperia Etnike ne Fb
 • Shqiperia Etnike


 • News
  [2010-06-23]
  PE shtyn votimin për Shqipërinë (0)
  [2010-06-24]
  Europarlamentaret: Vizat, pse refuzuam kushtezimin (0)
  [2010-06-24]
  Spanjë, Jose Mourinho prezantohet zyrtarisht si trajner i ri Real Madridit (0)
  [2010-06-26]
  Capello: Nuk jam i çmendur, Anglia mund të fitoj KB (0)
  [2010-06-26]
  Shqiptaret mbeten me te varferit ne Evrope (0)
  [2010-06-27]
  Google po skanon një milion libra nga bibliotekat e Romës dhe Firences (0)
  [2010-06-28]
  Kriza, “Guardian”: Greqia nxjerr në shitje ishujt (0)
  [2010-06-29]
  Empire Total War MULTi8-PROPHET (0)
  [2010-06-29]
  Grand Theft Auto 4 (official version) (0)
  [2010-06-30]
  Korrupsioni, zbardhen emrat e pedagogëve të arrestuar në Kamëz (0)

   
  Copyright Shqiperia Etnike © 2024