Premte, 2023-09-29, 1:24 AM
Shqiperia Etnike
Main Registration Login
Welcome Guest
Main » 2010 » Qeshor » 26
Shifrat e fundit që publikoi Instituti Europian i Statistikave, zbehin edhe një herë euforinë politike për rritjen e ekonomisë shqiptare. 

Të dhënat tregojnë se edhe pse Shqipëria trumbetohet si vendi i vetëm në Europë, që i shpëtoi krizës ekonomike, shqiptarët po pasurohen edhe më ngadalë se sa disa nga fqinjët e tyre që kanë pranuar zyrtarisht se ishin në krizë. 

Në vitin 2009, të ardhurat për frymë të shqiptarëve arritën në 27 për qind e Bashkimit Europian, nga 26 për qind që ishin një vit më parë. E thënë ndryshe krahasuar me mesataren e vendeve të Bashkimit Europian, pasuria e shqiptarëve është shtuar me 1 pikë përqindje. Por fqinjët tanë lindor, maqedonasit për të njëtën periudhë i kanë rritur të ardhurat e tyre ndaj BE-së, dy herë më shumë. 

Sipas EUROSTAT, të ardhurat për frymë ... Read more »

Shikuar: 1894 | Nga: admin | Date: 2010-06-26 | Komente (0)

Trajneri i kombëtares Angleze, Fabio Capello, deklaroi duke thënë se ai do të kaloj fazën e grupeve dhe të fitoj Botërorin.

"Nuk jam i çmendur”, deklaroi ai për reporterët.

"Kur thashë se qëllimi ynë ishte Kupa e Botës, ishte sepse ne treguam se kjo është një skuadër shumë e mirë”.

... Read more »

Shikuar: 1577 | Nga: admin | Date: 2010-06-26 | Komente (0)

Identifikohu

Naviguesi i Faqes

Postimet e fundit
 • Legjenda (1)
 • Biologjia molekulare. (0)
 • Eva Sotiri - Poezi (1)
 • Gjë e gjëza (1)
 • Historia Shqiptare (11)
 • DROGAT (1)
 • Morthi i kembeve (0)
 • Stina e nxehtë,kujdesi ndaj sëmundjeve që sjell kequshqyerja (0)
 • Pjetër Bogdani ( 1625 - 1689 ) (2)
 • Federiko Garsia LORKA (3)

 • Sondazh
  Cilin e mendoni si favoritin aktual për të fituar Botërorin 2010?
  Totali i përgjigjjeve: 34

  Statistikat

  Aktualisht ne linje: 1
  Vizitore: 1
  Antar: 0

  Foto Albumi

  Top Poster
 • admin
 • Juna
 • Ghost
 • Alesio
 • qokuenver
 • muskollaridenis
 • Hipnotizuesssi
 • Stela
 • Kristina
 • jamjamune


 • Kërko

  Kalendari
  «  Qeshor 2010  »
  SuMoTuWeThFrSa
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930

  Arkiv

  Shqiperia Etnike ne Fb
 • Shqiperia Etnike


 • News
  [2010-06-23]
  PE shtyn votimin për Shqipërinë (0)
  [2010-06-24]
  Europarlamentaret: Vizat, pse refuzuam kushtezimin (0)
  [2010-06-24]
  Spanjë, Jose Mourinho prezantohet zyrtarisht si trajner i ri Real Madridit (0)
  [2010-06-26]
  Capello: Nuk jam i çmendur, Anglia mund të fitoj KB (0)
  [2010-06-26]
  Shqiptaret mbeten me te varferit ne Evrope (0)
  [2010-06-27]
  Google po skanon një milion libra nga bibliotekat e Romës dhe Firences (0)
  [2010-06-28]
  Kriza, “Guardian”: Greqia nxjerr në shitje ishujt (0)
  [2010-06-29]
  Empire Total War MULTi8-PROPHET (0)
  [2010-06-29]
  Grand Theft Auto 4 (official version) (0)
  [2010-06-30]
  Korrupsioni, zbardhen emrat e pedagogëve të arrestuar në Kamëz (0)

   
  Copyright Shqiperia Etnike © 2023