Premte, 2023-09-29, 0:28 AM
Shqiperia Etnike
Main Registration Login
Welcome Guest
Postime te reja · Antaret · Rregullorja · Kerko · RSS
 • Page 1 of 1
 • 1
Forum » Forumi Kulturor » Kinomatografi » Filma shqiptar
Filma shqiptar
adminPublikuar: 2010-07-04, 0:42 AM, Diele| Postimi nr: 1
Major
Group: Administrators
Postime: 99
Reputacioni: 14
Status: Offline
Filma shqiptar

1953 - Skenderbeu (Sergei Jutkevic)
1957 - Fëmijët e saj (Hysen Hakani)
1958 - Tana (Kristaq Dhamo)
1959 - Furtuna (Juri Ozerov Krisatq Dhamo)
1961 - Debatik (Hysen Hakani Gëzim Erebara)
1963 - Detyrë e posaçme (Kristaq Dhamo)
1964 - Toka jonë (Hysen Hakani)
1965 - Vitet e para (Kristaq Dhamo)
1966 - Komisari i dritës (Dhimitër Anagnosti Viktor Gjika)
1966 - Oshëtimë në bregdet (Hysen Hakani)
1967 - Duel i heshtur (Dhimitër Anagnosti)
1967 - Ngadhnjim mbi vdekjen (Gëzim Erebara Piro Milkani)
1968 - Estrada në ekran (Fehmi Oshafi)
1968 - Horizonte të hapura (Viktor Gjika)
1968 - Prita (Mithat Fagu)
1969 - Njësiti guerril (Hysen Hakani)
1969 - Përse bie kjo daulle (Piro Milkani)
1969 - Plagë të vjetra (Dhimitër Anagnosti)
1970 - Guximtarët (Gëzim Erebara)
1970 - Gjurma (Kristaq Dhamo)
1970 - I teti në bronx (Viktor Gjika)
1970 - Lugina e pushkatarëve (Todi Bozo)
1970 - Montatorja (Muharrem Fejzo)
1971 - A B C…. ZH (Xhanfize Keko)
1971 - Kur zbardhi një ditë (Piro Milkani)
1971 - Malet me blerim mbuluar (Dhimitër Anagnosti)
1971 - Mëngjese lufte (Kristaq Dhamo)
1972 - Mësim për Lindën (Donika Muçi)
1972 - Kapedani (Fehmi Oshafi Muharrem Fejzo)
1972 - Kryengritje në pallat (Xhanfize Keko)
1972 - Ndërgjegja (Hysen Hakani)
1972 - Odiseja e tifozave (Xhezair Dafa)
1973 - Yjet e netëve të gjata (Viktor Gjika)
1973 - Brazdat (Kristaq Dhamo)
1973 - Krevati i perandorit (Endri Keko)
1973 - Mimoza llastica (Xhanfize Keko)
1973 - Operacioni zjarri (Muharrem Fejzo)
1974 - Cuca e maleve (Dhimitër Anagnosti)
1974 - Duke kërkuar 5-orëshin (Xhezair Dafa)
1974 - Qyteti më i ri në botë (Xhanfize Keko)
1974 - Rrugë të bardha (Viktor Gjika)
1974 - Shpërthimi (Muharrem Fejzo)
1974 - Shtigje lufte (Piro Milkani)
1975 - Beni ecën vetë (Xhanfize Keko)
1975 - Çifti i lumtur (Piro Milkani)
1975 - Kur hiqen maskat (Dhimitër Anagnosti)
1975 - Lumë drite (Ismail Zhabjaku)
1975 - Në fillim të verës (Gëzim Erebara)
1975 - Rrugicat që kërkonin diell (Rikard Ljarja Saimir Kumbaro)
1975 - Udhëtim në pranverë (Qerim Mata)
1976 - Dimri i fundit (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1976 - Fijet që priten (Muharrem Fejzo)
1976 - Ilegalët (Rikard Ljarja Saimir Kumbaro)
1976 - Lulëkuqet mbi mure (Dhimitër Anagnosti)
1976 - Përballimi (Viktor Gjika)
1976 - Pylli i lirisë (Gëzim Erebara)
1976 - Tinguj lufte (Xhanfize Keko)
1976 - Tokë e përgjakur (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1976 - Thirrja (Fehmi Hoshafi)
1976 - Zonja nga qyteti (Piro Milkani)
1977 - Ata ishin katër (Esat Musliu Kujtim Çashku)
1977 - Cirku në fshat (Hysen Hakani)
1977 - Guna mbi tela (Muharrem Fejzo)
1977 - Monumenti (Dhimitër Anagnosti)
1977 - Njeriu me top (Viktor Gjika)
1977 - Një udhëtim i vështirë (Petrit Llanaj Xhezair Dafa)
1977 - Streha e re (Spartak Pecani Vladimir Kasa)
1977 - Shembja e idhujve (Piro Milkani)
1977 - Tomka dhe shokët e tij (Xhanfize Keko)
1977 - Zemra që nuk plaken (Esat Ibro Esat Musliu)
1978 - Dollia e dasmës sime (Mark Topallaj)
1978 - Gjeneral gramafoni (Viktor Gjika)
1978 - Koncert në vitin \'36 (Saimir Kumbaro)
1978 - Në pyjet me borë ka jetë (Rikard Ljarja)
1978 - Nga mesi i errësirës (Kristaq Dhamo)
1978 - Nusja dhe shtetrrethimi (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1978 - Pas gjurmëve (Xhanfize Keko)
1978 - Pranverë në Gjirokastër (Muharrem Fejzo)
1978 - Vajzat me kordele të kuqe (Gëzim Erebara)
1978 - Yjet mbi Drin (Ismail Zhabjaku)
1979 - Ballë për ballë (Kujtim Çashku Piro Milkani)
1979 - Balonat (Ismail Zhabjaku)
1979 - Këshilltarët (Xhezair Dafa)
1979 - Liri a vdekje (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1979 - Mësonjëtorja (Muharrem Fejzo)
1979 - Mysafiri (Hysen Hakani)
1979 - Ne vinim nga lufta (Spartak Pecani)
1979 - Në shtëpinë tonë (Dhimitër Anagnosti)
1979 - Përtej mureve të gurta (Gëzim Erebara)
1979 - Radiostacioni (Rikard Ljarja)
1979 - Çeta e vogël (Mark Topallaj)
1980 - Dëshmorët e monumenteve (Fehmi Hoshafi)
1980 - Gëzhoja e vjetër (Saimir Kumbaro)
1980 - Intendenti (Xhezair Dafa)
1980 - Karnavalet (Ismail Zhabjaku)
1980 - Mëngjese të reja (Muharrem Fejzo)
1980 - Në çdo stinë (Viktor Gjika)
1980 - Nusja (Gëzim Erebara)
1980 - Një gjeneral kapet rob (Spartak Pecani)
1980 - Një ndodhi në port (Hysen Hakani)
1980 - Një shoqe nga fshati (Piro Milkani)
1980 - Partizani i vogël Velo (Xhanfize Keko)
1980 - Pas vdekjes (Kujtim Çashku)
1980 - Skëterrë '43 (Rikard Ljarja)
1980 - Vëllezër dhe shokë (Dhimitër Anagnosti)
1981 - Dita e parë e emërimit (Rikard Ljarja)
1981 - Gjurmë në kaltësi (Saimir Kumbaro)
1981 - Kërcënimi (Mark Topallaj)
1981 - Kur po xhirohej një film (Xhanfize Keko)
1981 - Në kufi të dy legjendave (Piro Milkani)
1981 - Në prag të lirisë (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1981 - Një natë pa dritë (Gëzim Erebara)
1981 - Plaku dhe hasmi (Hysen Hakani)
1981 - Qortimet e vjeshtës (Kristaq Dhamo)
1981 - Si gjithe të tjerët (Spartak Pecani)
1981 - Shoku ynë Tili (Fehmi Oshafi)
1981 - Shtëpia jonë e përbashkët (Ismail Zhabjaku)
1981 - Thesari (Muharrem Fejzo)
1982 - Besa e kuqe (Piro Milkani)
1982 - Në ditët e pushimeve (B. Kurti D. Koçi)
1982 - Nëntori i dytë (Viktor Gjika)
1982 - Njeriu i mirë (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1982 - Një vonesë e vogël (Xhanfize Keko)
1982 - Rruga e lirisë (Esat Musliu)
1982 - Shokët (Kujtim Çashku)
1983 - Apasionata (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1983 - Dora e ngrohtë (Kujtim Çashku)
1983 - Dritat e qytezës (Fehmi Hoshafi)
1983 - Fraktura (Piro Milkani)
1983 - Fundi i një gjakmarrjeje (Rikard Ljarja)
1983 - Gracka (Saimir Kumbaro)
1983 - Kohë e largët (Spartak Papadhimitri)
1983 - Një emër midis njerëzve (Muharrem Fejzo)
1984 - Duaje emrin tënd (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1984 - Ëndërr për një karrige (Fehmi Hoshafi)
1984 - Fejesa e Blertës (B. Kurti I. Zhabjaku)
1984 - Fushë e blertë fushë e kuqe (Gëzim Erebara)
1984 - Gjurmë në dëborë (Edmond Tare)
1984 - Kush vdes në këmbë (Vladimir Prifti)
1984 - Lundrimi i parë (Hysen Hakani)
1984 - Militanti (Piro Milkani)
1984 - Nata e parë e lirisë (Esat Musliu)
1984 - Nxënësit e klasës sime (Saimir Kumbaro)
1984 - Shirat e vjeshtës (Spartak Pecani)
1984 - Taulanti kërkon një motër (Xhanfize Keko)
1984 - Ura dhe kështjella (Rikard Ljarja)
1985 - Asgjë nuk harrohet (Esat Ibro)
1985 - Dasma e shtyrë (Mark Topallaj)
1985 - Gurët e shtëpisë sime (Dhimitër Anagnosti)
1985 - Hijet që mbeten pas (Esat Musliu)
1985 - Melodi e pandërprerë (Fehmi Hoshafi)
1985 - Mondi dhe Diana (Besim Kurti)
1985 - Në prag të jetës (Piro Milkani)
1985 - Pranverë e hidhur (Muharrem Fejzo)
1985 - Të mos heshtësh (Spartak Pecani)
1985 - Të paftuarit (Kujtim Çashku)
1985 - Tre njerëz me guna (Saimir Kumbaro)
1985 - Vjeshtë e nxehtë e '41 (Albert Xholi Eduart Makria)
1985 - Enveri ynë (Kristaq Mitro Ibrahim Muça)
1986 - Bardhësi (Besim Kurti)
1986 - Dasëm e çuditëshme (Esat Ibro)
1986 - Dy herë mat (Bujar Kapexhiu)
1986 - Dhe vjen një ditë (Vladimir Prifti)
1986 - Fillim i vështirë (Albert Xholi)
1986 - Fjalë pafund (Spartak Pecani)
1986 - Gabimi (Drita Koçi)
1986 - Guri i besës (Mark Topallaj)
1986 - Kur hapen dyert e jetës (Rikard Ljarja)
1986 - Kur ndahesh nga shokët (Petrit Llanaj)
1986 - Një jetë më shumë (Gëzim Erebara G. Haxhihyseni)
1986 - Rrethimi i vogël (Saimir Kumbaro)
1986 - Tre ditë nga një jetë (Lisenko Malaj)
1987 - Binarët (Muharrem Fejzo)
1987 - Botë e padukshme (Kristaq Dhamo)
1987 - Eja (Piro Milkani)
1987 - Familja ime (Albert Xholi)
1987 - Këmishët me dyllë (Besim Kurti)
1987 - Në emër të lirisë (Fehmi Hoshafi)
1987 - Një vit i gjatë (Esat Ibro)
1987 - Përsëri pranverë (Petrit Llanaj)
1987 - Përrallë nga e kaluara (Dhimitër Anagnosti)
1987 - Rrethi i kujtesës (Esat Musliu)
1987 - Tela për violinë (Bujar Kapexhiu)
1987 - Telefoni i një mëngjesi (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1987 - Vrasje në gjueti (Kujtim Çashku)
1987 - Zëvendësi i grave (Fehmi Hoshafi)
1988 - Babai i studentit (Flamur Koçi)
1988 - Bregu i ashpër (Drita Koçi)
1988 - Flutura në kabinën time (Vladimir Prifti)
1988 - I treti në mes (Fatmir Koçi)
1988 - Pesha e kohës (Rikard Ljarja)
1988 - Misioni përtej detit (Lisenko Malaj)
1988 - Pranvera s'erdhi vetëm (Piro Milkani)
1988 - Sinjal dashurie (Besnik Bisha)
1988 - Stolat në park (Bujar Kapexhiu)
1988 - Shkëlqim i përkohshëm (Albert Xholi)
1988 - Treni niset në 7 pa 5 (Spartak Pecani)
1988 - Tre vetë kapërcejnë malin (Besim Kurti)
1988 - Historiani dhe kameleonët (Saimir Kumbaro)
1989 - Arjana (Grigor Stavri)
1989 - Balada e Kurbinit (Kujtim Çashku)
1989 - Djali elastik (Besim Kurti)
1989 - Edhe ashtu edhe kështu (Bujar Kapexhiu)
1989 - Kthimi i ushtrisë së vdekur (Dhimitër Anagnosti)
1989 - Kush është vrasësi (Mark Topallaj)
1989 - Lumi që nuk shteron (Fatmir Koçi Flamur Koçi)
1989 - Muri i gjallë (Muharrem Fejzo)
1989 - Njerëz në rrymë (Besnik Bisha Grigor Stavri)
1989 - Pas takimit të fundit (Fehmi Hoshafi)
1989 - Shpresa (Eduart Makria)
1989 - Vitet e pritjes (Esat Musliu)
1990 - Jeta në duart e tjetrit (Albert Xholi)
1990 - Kronikë e një nate (Esat Ibro)
1990 - Ngjyrat e moshës (Piro Milkani)
1990 - Një vajzë e një djalë (Ibrahim Muço Kristaq Mitro)
1990 - Vetmi (Spartak Pecani)
1990 - Bardhë e zi (Gjergj Xhuvani)
1990 - Vdekja e burrit (Lisenko Malaj)
1991 - Enigma (Spartak Pecani)
1991 - Kush e solli Doruntinën (Llazi Serbo)
1991 - Shpella e piratëve (Eduart Makria)
1992 - Pas fasadës (Drita Koçi)
1992 - Vdekja e kalit (Saimir Kumbaro)
1992 - E diela e fundit (Gjergj Xhuvani)
1993 - Qind për qind (Artan Minarolli Petrit Ruka)
1993 - Zemra e nënës (Besnik Bisha)
1993 - Nekrologji (Fatmir Koçi)
1993 - Një ditë nga një jetë (Gjergj Xhuvani)
1994 - Dashuria e fundit (Gjergj Xhuvani)
1994 - Përdhunuesi (Spartak Pecani)
1994 - Vazhdojmë me Beethovenin (Spartak Pecani)
1995 - Plumbi prej plasteline (Petrit Ruka Artan Minarolli)
1995 - Të burgosurit e galerisë (Saimir Kumbaro)
1996 - Nata (Esat Musliu)
1996 - Kolonel Bunker (Kujtim Çashku)
1997 - Bolero (Besnik Bisha)
1998 - Dasma e Sakos (Vladimir Prifti)
1999 - Funeral Business (Gjergj Xhuvani)
2000 - Porta Eva (Albert Minga)
2001 - Parrullat (Gjergj Xhuvani)
2001 - Tirana viti 0 (Fatmir Koçi)
2001 - Nata pa hënë (Artan Minarolli)
2001 - Butrinti (Vladimir Prifti)
2002 - Edeni i braktisur (Eno Milkani)
2002 - Vals (Armand Bora)
2003 - Një ditë e mrekullueshme (Irvin Muçaj)
2003 - Yllka (Maya Simon Ylli Pepo)
2003 - Lule të kuqe lule të zeza (Mevlan Shanaj)
2003 - Letra ere (Edmond Budina)
2003 - Macet në dëborë (Irvin Muçaj)
2004 - I dashur armik (Gjergj Xhuvani)
2004 - Luleborë (Robert Budina)
2004 - Syri magjik (Kujtim Çashku)

 
Forum » Forumi Kulturor » Kinomatografi » Filma shqiptar
 • Page 1 of 1
 • 1
Search:

Identifikohu

Naviguesi i Faqes

Postimet e fundit
 • Legjenda (1)
 • Biologjia molekulare. (0)
 • Eva Sotiri - Poezi (1)
 • Gjë e gjëza (1)
 • Historia Shqiptare (11)
 • DROGAT (1)
 • Morthi i kembeve (0)
 • Stina e nxehtë,kujdesi ndaj sëmundjeve që sjell kequshqyerja (0)
 • Pjetër Bogdani ( 1625 - 1689 ) (2)
 • Federiko Garsia LORKA (3)

 • Sondazh
  Cilin e mendoni si favoritin aktual për të fituar Botërorin 2010?
  Totali i përgjigjjeve: 34

  Foto Albumi

  Top Poster
 • admin
 • Juna
 • Ghost
 • Alesio
 • qokuenver
 • muskollaridenis
 • Hipnotizuesssi
 • Stela
 • Kristina
 • jamjamune


 • Kërko

  Shqiperia Etnike ne Fb
 • Shqiperia Etnike


 • News
  [2010-06-23]
  PE shtyn votimin për Shqipërinë (0)
  [2010-06-24]
  Europarlamentaret: Vizat, pse refuzuam kushtezimin (0)
  [2010-06-24]
  Spanjë, Jose Mourinho prezantohet zyrtarisht si trajner i ri Real Madridit (0)
  [2010-06-26]
  Capello: Nuk jam i çmendur, Anglia mund të fitoj KB (0)
  [2010-06-26]
  Shqiptaret mbeten me te varferit ne Evrope (0)
  [2010-06-27]
  Google po skanon një milion libra nga bibliotekat e Romës dhe Firences (0)
  [2010-06-28]
  Kriza, “Guardian”: Greqia nxjerr në shitje ishujt (0)
  [2010-06-29]
  Empire Total War MULTi8-PROPHET (0)
  [2010-06-29]
  Grand Theft Auto 4 (official version) (0)
  [2010-06-30]
  Korrupsioni, zbardhen emrat e pedagogëve të arrestuar në Kamëz (0)

   
  Copyright Shqiperia Etnike © 2023